Potrzebujesz pomocy?

Kliknij poniżej, by wybrać
najbardziej dogodny termin wizyty.

Umów wizytę
logo cukrowata czarno-żółte

, , , ,

Jakie batony jeść na diecie? 10 batonów do 200 kcal

Batony czekoladowe na diecie

Słodycze na diecie

Słodycze na diecie, to temat bardzo chodliwy. W sklepach w ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo fit-batonów np. białkowych, które mają być “lepszą” opcją w czasie diety. Czasami jednak, mimo czystego składu i wątpliwego smaku, zawierają podobną ilość kcal, co standardowe opcje. Dlatego dziś przyjrzę się właśnie im!

Jak już wiesz, sukces diety odchudzającej jest uzależniony przede wszystkim od tego, czy utrzymujesz ujemny bilans energetyczny. To znaczy, czy dostarczasz odpowiednią ilość energii/kcal dla swojego ciała, by mogło w zdrowiu chudnąć (jeśli nie wiesz, jak to policzyć – napisz do mnie – poodeślę Ci niezbędne informacje). Jeśli do tej pory w Twoim codziennym życiu pojawiały się batony lub inne słodycze, to nie musisz z nich rezygnować na czas diety! Wystarczy, że odpowiednio uwzględnisz je w swoim jadłospisie.

 

Ile kcal przeznaczyć na słodycze?

Pracując z Klientami 1:1, na słodkości, alkohol, czy chipsy (taaaak, dobrze widzisz :>) przeznaczam zwykle między 10% a 20% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Jasne, w idealnym świecie, w idealnej diecie, słodkie i słone przekąski nie są mile widziane. Nie mniej, najczęściej pracuję z osobami, które są na początku drogi zmiany nawyków żywieniowych. W takim wypadku dużo łatwiejszym i skuteczniejszym krokiem jest praca nad zmniejszeniem ilości, częstotliwości i kaloryczności posiłków, niż wprowadzaniem restrykcji wykluczających dany rodzaj jedzenia.

10 batonów do 200 kcal

Jeśli Ty też lubisz zjeść do kawy coś słodkiego, przychodzę dziś z pomocą! Przed Tobą lista 10 batonów (kolejność przypadkowa), które mają do ok. 200 kcal (przy diecie 2000 kcal, to ok.10%).

Kinder country 23,5 132 kcal
Prince polo 17,5 g 93 kcal
Princessa kokosowa 30,5g 171 kcal
Duplo 19 g 101 kcal
Grześki w czekoladzie 36g 188 kcal
Nesquik 26 g 138 kcal
Ba! 40 g 191 kcal
Knoppers 25 g 138 kcal
Lion 40 g 202 kcal
Snickers crisp 40 g 194 kcal

Baton do 200 kcal kinder country, 23,5g 132 kcal
Kinder country
23,5 g 132 kcal
Baton do 200 kcal Prince polo 
17,5 g 93 kcal
Prince polo
17,5 g 93 kcal

Baton do 200 kcal Princessa kokosowa 30,5 g 171 kcal
Princessa kokosowa
30,5 g 171 kcal
Baton do 200 kcal Duplo 19 g 101 kcal
Duplo
19 g 101 kcal
Baton Grześki w czekoladzie 36 g 188 kcal
Grześki w czekoladzie
36 g 188 kcal
Baton do 200 kcal Nesquik 26 g 138 kcal
Nesquik
26 g 138 kcal
Baton do 200 kcal Ba! 40 g 191 kcal
Ba!
40 g 191 kcal
Baton do 200 kcal Knoppers 25 g 138 kcal
Knoppers
25 g 138 kcal
Baton do 200 kcal Lion 40 g 202 kcal
Lion
40 g 202 kcal
Baton do 200 kcal Snickers crisp 40 g 194 kcal
Snickers crisp
40 g 194 kcal

Kiedy najlepiej jeść batony?

Dla lepszego rozdysponowania kcal w czasie diety, polecam potraktować batony jako część głównego posiłku niż przekąska. Czyli zamiast zjeść je na drugie śniadanie lub podwieczorek, niech będą częścią śniadania/obiadu/kolacji. Dzięki temu, że poza nimi dostarczysz pełnowartościowych produktów (zakładam, że Twoje posiłki takie są :)), pozostaniesz syta na dłużej. To z kolei zmniejsza szansę na podjadanie pomiędzy posiłkami.

Czy warto rezygnować ze słodyczy na diecie?

To zależy. Nie warto z nich rezygnować, jeśli je lubisz. Pamiętaj, że tzw. posiłki rekreacyjne (w tym batony) mogą stanowić nawet do ok. 20% wartości energetycznej Twojej diety. Jeśli jednak nie lubisz batonów, to warto je usunąć z jadłospisu. Pamiętaj, że to dieta jest dla Ciebie, a nie Ty dla diety! Opieraj ją o składniki i posiłki, które lubisz (o ile stan zdrowia Ci na to pozwala).

Daj znać, jaki jest Twój ulubiony baton?:) Mój to orzechowy WW – nie zmieścił się na liście ze swoimi 230 kcal 🙊

Share on facebook
Share on pinterest
Share on whatsapp

Powiązane wpisy

Zupa krem z zielonego groszku z ciecierzycą

Ten przepis, to idealna opcja na szybki, sycący i smaczny posiłek. Chociaż sezon na groszek w pełni, zachęcam do użycia mrożonego groszku zamiast świeżego – tylko ze względu na dostępność (w naszym warzywniaku rzadko kiedy widuję jędrne strąki :() i szybkość przygotowania.

czytaj więcej »

Owsianka czekoladowa z budyniem

Dobre śniadanie, to takie, które nawet na diecie nasyci Cię tak, żebyś przez kilka godzin nie musiał* myśleć o kolejnych posiłkach. Spotkałam się z opiniami, że owsianka nie należy do tego rodzaju opcji. I… to może być prawda! Jeśli jako owsiankę potraktujemy: płatki na wodzie z dodatkiem owoców, albo: płatki na mleku z dodatkiem orzechów, to faktycznie stopień nasycenia może być niski z uwagi na niewielką ilość…

czytaj więcej »
Szary blat kuchenny, na którym leży mały talerzyk z pokrojonymi w ósemki jabłkami oraz garścią fistaszków.

Szybka przekąska: jabłko z orzechami

Jak pewnie wiesz, jestem fanką prostoty w kuchni – przygotowywane przeze mnie posiłki rzadko kiedy są przekombinowane. Nie mniej, trochę mi jednak głupio, że wrzucam tu ten pomysł na posiłek w kategorii “przepisy”, bo tu nie ma co pisać 😅 Owoc/warzywo i orzechy/pestki/nasiona, to naprawdę dobra opcja na zdrowy, rozsądny posiłek, gdy nie ma czasu. Polecam!

czytaj więcej »

Cukrowata

dietetyczka

Cześć! Nie lubię jarmużu ani dużych udziwnień w kuchni.  Blisko mi zarówno do kanapki z serem, batonika WW, jak i wegańskiego leczo. Pokażę Ci tutaj, jak się odchudzać jedząc różnorodne, proste posiłki, by  jednocześnie odżywić swoje ciało. Zachęcę też do pracy nad sobą, bo wierzę, że wszystko zaczyna się w głowie! :) 

Newsletter

Pobierz 3-dniowy jadłospis

3 dni pełnowartościowych posiłków z listą zakupów i wartościami odżywczymi do każdego z nich.
Najnowsze przepisy
Przepisy